Bejelentkezés

Gyermekek esetében a szülő telefonos bejelentkezését követően történik az első interjú, lehetőség szerint mindkét szülővel közösen. Ekkor részletesen átbeszéljük a problémát és az együttműködés kereteit, lehetőségeit. Ha az együttműködés mindannyiunk részéről vállalható, megbeszélünk további alkalmakat (általában 4-6 alkalom), ami már a vizsgálati szakasz.


Vizsgálati szakasz

Ekkor sor kerül az ún. anamnézis felvételére (a gyermek fogantatásának, születésének és fejlődésének fontosabb állomásai), majd a gyermek korától függően verbális vagy nonverbális eszközökkel (szabad játék, rajz, játékos tesztek) tárom fel a probléma lehetséges okait. Amennyiben úgy ítélem meg, egyéb szakember (pl.: pszichiáter, gyógypedagógus, mozgásterapeuta, orvos, szociális munkás) bevonását kezdeményezem a terápia során.


A terápia

A vizsgálati szakasz lezárását követően konzultálok a szülővel a gyermek problémájáról, annak lehetséges okairól és a terápia folytatásáról. Általában heti egy alkalommal 50 percben találkozom a gyermekkel, emellett időközönként a szülővel/szülőkkel (serdülő esetén közösen) is konzultálok a terápia sikeressége érdekében. (Ez alól kivételt képez a négy üléses serdülőkonzultáció.)

A terápia hossza a probléma súlyosságától és természetétől függ, előfordul, hogy néhány konzultáció is elegendő ahhoz, hogy a család túljusson a krízisen.

Amennyiben úgy ítélem meg, hogy a gyermeket nem kell bevonni a terápiába, szülőkonzultációt biztosítok a szülőknek, ahol közösen gondolkodva igyekszünk megoldásokat találni.